Zabawki „DIY” ..............

Dzień dobry!

Strefa Animatora – artykuły animacyjne, spodnie do skakania

Poranki i wieczory coraz chłodniejsze, jesień już za pasem, a ja po pracowitym dniu, siadam wieczorem do komputera z kubkiem gorącego kakao i przygotowuję dla Was drugi post na mojego nowego bloga.

Przy tej okazji chciałabym wspomnieć o czymś ważnym. O moim kochanym mężu🙂 Jak już pisałam w pierwszym poście, towarzyszy mi on dzielnie w pracy. Jesteśmy właściwie nierozłączni, taki mąż to skarb, naprawdę! Wrzucam do artykułu także jego zdjęcie, to ten najstarszy z panów, w środku. Poprosiłam ich, żeby zaprezentowali potrójne spodnie, które mamy w ofercie Strefy Animatora, no i proszę! Oto efekt:)

Strefa Animatora – artykuły animacyjne

A ten wpis będzie o zabawkach nazywanych z angielskiego „DIY”, czyli „Do It Yourself”, „Zrób to sam”. Kiedy ja byłam mała i kiedy moje dzieci były małe, najfajniejsze zabawki robiliśmy sami. Podobnie było z ubraniami. Tajemniczym sposobem, w sklepach nie było zbyt dużego wyboru ubrań, ale za to można było trafić niezłe kawałki tkanin, z których szyliśmy potem ubrania zgodne z trendami „Burdy”. Po upadku komunizmu i chwilowym zachłyśnięciu się zachodem, kiedy w sklepach pojawiły się produkty gotowe, znów mamy powrót rzeczy „DIY”.

Na blogach i vlogach można znaleźć mnóstwo instrukcji, jak samemu zrobić śliczne i praktyczne zabawki dla dzieci. Do ich wykonania często wystarczy karton, sznurek, kawałek materiału, farby oraz klej. Nie trzeba mieć w domu całego warsztatu ślusarskiego;)

Zanim Wam pokażę kilka z nich, zastanowię się dlaczego te zabawki są takie fajne? Co jest ich przewagą nad zabawkami sklepowymi?

– No przede wszystkim cena, o kilka kartonów możemy spytać w naszym sklepie spożywczym, nożyczki i klej na pewno znajdą się w domu, podobnie farby czy flamastry. Jeżeli chcemy kupować naszym dzieciom zabawki nowe, z renomowanych firm, to niestety, musimy wydać małą fortunę; jeżeli z kolei szukamy zabawek na targach lub z innych niepewnych źródeł, to możemy przejść do drugiego punktu, czyli…

Strefa Animatora – artykuły animacyjne

bezpieczeństwo! O ile zabawki z renomowanych firm posiadają wszelkie certyfikaty poświadczające ich jakość, o tyle te tańsze, często mogą być niebezpieczne. Ile razy słyszeliśmy o wycofywaniu całych kontenerów zabawek, kiedy wykryto w nich materiały rakotwórcze? Zabawki robione przez nas w domu, możemy testować sami i zadbać o jakość materiałów.

zabawa przy produkcji🙂 bo przecież dorośli też lubią się bawić; możemy sami zrobić zabawkę (na pewno najszybsza opcja), a możemy ją zrobić razem z dzieckiem (to niewątpliwie dłuższa opcja), bardzo fajne jest też powierzenie materiałów dziecku i podsunięcie samego pomysłu. Sama pamiętam, jak bardzo lubiłam właśnie te zabawki, które sama robiłam. Tak mam aż do dzisiaj;)

Pamiętajcie, że najfajniejsze zabawki, to te najprostsze. Dają najwięcej możliwości, a ograniczeniem jest tylko wyobraźnia. Poniżej kilka propozycji fajnych zabawek „DIY”, które znalazłam w Internecie.

Jak zrobić wiatraczek z papieru – krok po kroku

Recycle or diy- czyli 10 zabaw ze śmieci

DIY Cardboard Box Kitchen – Top Easy Homemade Kid Craft Decor Design Project

Best DIY IKEA Hacks for Kids’ Rooms